Michel de Nostradame, zvaný NOSTRADAMUS
14. prosince 1503 - 2. července 1566

Narodil se 14. prosince 1503 v Saint-Rémy-de-Provence v jižní Francii, kde je dosud dochován jeho rodný dům.

Narodil se v rodině Židů konvertovaných na křesťanství. V patnácti letech, kdy studoval v Avignonu, byl již zkušeným astrologem, který vysvětloval nebeské jevy spolužákům. Roku 1529 začal studovat lékařskou vědu na univerzitě v Montpellieru. Věnoval se zejména starým lékařským a filozofickým textům, anatomii a lékopisu. Po získání diplomu se zdokonaloval v Agenu pod dohledem lékaře filologa Julese-Césara Scaligera.

Jeho manželka a dvě děti podlehly morové epidemii. Po jejich smrti počal Nostradamus studovat morovou problematiku v Marseilles a v Aix-en-Provence. Stal se z něj odborník, který na rozdíl od většiny současníků nevěřil, že mor je nezvratným Božím prokletím. Snažil se vyrobit lék na bázi cypřiše, kosatce, červené růže a dalších složek. Tvrdil, že všichni, kdo si touto směsí potřou rty, jsou před morem chráněni. Navrhoval hygienická opatření, radil polévat vše octem a rostlinnými esencemi kvůli dezinfekci, chránit si nos a ústa, mýt si ruce před jídlem a podobně.

Stejně jako všichni tehdejší lékaři používal i Nostradamus k určování příčin nemocí astrologii. V té době se věřilo, že všechny části těla jsou ovlivněny pohybem planet a jejich konstelacemi. Pomocí hvězd se dostává ke svým proroctvím. Když v jednom z nich předpověděl téměř do detailu smrt Jindřicha II., získal si důvěru Kateřiny Medičejské, která jej přijala do svých služeb. Vrcholu kariéry dosáhl roku 1564, kdy byl jmenován dvorním lékařem a rádcem krále Karla IX. O dva roky později umírá Nostradamus v Salon-de-Provence jako jeden z nejuznávanějších mužů francouzského království.

zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Nostradamus

objednávejte na adrese:
Edward Tomas Production, s.r.o.

Pod Stupni 10
10100 Praha 10 - Vršovice

e-mail:
marek@etp.cz
tomas@etp.cz

tel.:
+420 777 222 317
+420 777 270 609

cena:
99,- Kč + balné a poštovné dle sazby České pošty

Edward Tomas Production, s.r.o,  -  Pod Stupni 10, 10100 Praha 10 - Vršovice
© 2013 all rights reserved   -   design by maatsina