O N D Ř E J    R U M L

Ondřej Ruml   (*1981)

pochází z Jablonce nad Nisou, kde se již od dětství věnoval hudbě v místních kapelách ( Vodáci na Nise, Bg Bazar, Soft Color Band). Asi v deseti letech začal hrát na kytaru ve zdejší soukromé hudební škole „Ciskotéka“ a o dva roky později mu učarovalo pětistrunné banjo, na které dodnes hraje v bluegrassové kapele Modrotisk. Po čtyřletém studiu jazykové školy v Liberci přišla roční studijní pauza a poté přijetí na Konzervatoř J. Ježka.

Začal se stále více zajímat o jazz a o spolupráci se zdejšími muzikanty a kapelami (In2Funk, Skandovat Oranž, Emotion, TOP Dream Company…). S pomocí profesora zpěvu Vratislava Kadlece pracoval na svém hlasu a jeho možnostech. Chodil na hodiny herectví k paní Haně Houbové a s profesorem Jaroslavem Pížlem ochutnával pocit jevištní pravdy. Velkým přínosem bylo také několik seminářů s anglickým zpěvákem Georgem Majorem - lektorem jazzové akademie v Dortmundu. Následovalo několik koncertů s jazz triem Ondřej Kabrna - Jan Linhart - Jan Lstibůrek, což jen upevnilo jeho zálibu v této hudbě. Na dva roky si také vyzkoušel moderování hudebního měsíčníku České televize Folkomotivy, díky kterému se mohl setkat s takovými osobnostmi jako jsou Joe Zawinul nebo Hana Hegerová.

Jeho zalíbení ve swingu a jazzu si všiml i známý kapelník a aranžér Václav Kozel a navázali spolupráci, která trvá dodnes. Ať už ve formě pravidelných živých nahrávek s Bigbandem Českého Rozhlasu, nebo s mladším orchestrem Big Chess Band při swingových večerech v pražském Lucerna Music Baru. Díky této spolupráci si Ondřeje všimli i další kapelníci bigbandových těles z celé ČR a zvou si ho jako hosta do svých projektů.

První větší divadelní zkušeností byl tramp v muzikálu Daniela Landy Tajemství a poté role Archanděla Michaela ve španělské verzi muzikálu Ondřeje Soukupa a Gábiny Osvaldové Johanka z Arku. S groove/jazzovou kapelou Skandovat Oranž nazpíval v roce 2006 autorskou desku s názvem For Bessie a ve stejný rok album Still Restless s kapelou Modrotisk. S touto kapelou reprezentoval po šest týdnů Českou republiku na world-festivalu ve westernovém městečku Silver Dollar City - USA ve státě Missouri.

V roce 2008 se zúčastnil pěvecké soutěže X-FACTOR a umístil se na druhém místě. Momentálně vydává svou první sólovou desku "Proměny" a pravidelně koncertuje jak sólově, tak s kapelou TOP Dream Company a nebo také jako bass s vokální skupinou Dobrý Večer Quintet.


Edward Tomas Production, s.r.o.  -  Pod Stupni 10, 10100 Praha 10 - Vršovice,  tel: +420 777 222 317
2012 © all rights reserved     :     design by maatsina     :     datum poslední aktualizace   -   5.11.2012